سؤال های رایج درباره ی زیروکلاینت (بخش دوم)

در بخش اول این مطلب تعدادی از سوال هایی که ممکن است برای خیلی ها درباره ی زیروکلاینت پیش بیاید را به شما گفتیم و در این بخش می خواهیم به ادامه ی این سوالات بپردازیم.

 

qwe1.jpg

10- چه عواملی باعث آرامش محیط کار در صورت استفاده از زیروکلاینت می شوند؟

زیروکلاینت ها به دلیل اینکه هیچ قطعه ی مکانیکی ندارند بدون صدا کار می‌کنند و هیچ گونه آلودگی صوتی برای محیط درست نمی‌کنند. همین مسئله باعث می‌شود کارمندان در محیط کاری خود آرامش داشته باشند و کار خود را بهتر انجام دهند.

 11- کوچک بودن زیروکلاینت چه اهمیتی دارد؟

احتمالاً شما هم تا به حال با مشکل کمبود جا برای قرار دادن کیس کامپیوتر مواجه شده اید و مجبور شده اید آن را زیر میز یا روی میز قرار دهید. این کار علاوه بر زشت کردن محیط کار باعث دردسر و کمبود جا نیز برای کارکنان می‌شود. زیروکلاینت یک سیستم خیلی کوچک است که می توان گفت تقریباً اندازه ی یک بیستم کیس معمولی فضا را اشغال می‌کند. همین کوچکی باعث می‌شود به راحتی روی میز قرار بگیرد و مزاحمتی برای کارکنان نداشته باشد.

سؤال های رایج درباره ی زیروکلاینت

12- امنیت زیروکلاینت به چه صورت است؟

یکی از مهم ترین مسائل در زیروکلاینت این است که امکان سرقت از آن ها وجود ندارد و فقط کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند آن هم با گرفتن مجوز از سرپرست شبکه می‌توانند به اطلاعات زیروکلاینت دسترسی پیدا کنند. هم چنین هیچ ویروس و برنامه ی مخربی نمی تواند از طریق زیروکلاینت به شبکه وارد شود چون نمی توان با استفاده از زیروکلاینت اطلاعاتی را وارد شبکه کرد. با استفاده از زیروکلاینت دیگر احتیاجی به گرفتن فایروال های تحت شبکه که هزینه ی بالایی هم دارند ندارید چون زیروکلاینت باعث حفظ امنیت شبکه می‌شود.

13- مدیریت کاربران در زیروکلاینت چگونه انجام می‌شود؟

از جمله امکاناتی که یک زیروکلاینت برای مدیریت کاربران در اختیار شما قرار می دهد می توان به کنترل کاربران به صورت زنده، ایجاد دسترسی های موقت یا دائم، ایجاد محدودیت های مختلف برای کاربران و ... اشاره کرد.

با استفاده از زیروکلاینت می توانید کاربران را به دسترسی داشتن به یک برنامه ی خاص محدود کنید و کاری کنید که به جز آن برنامه به هیچ اطلاعات و نرم افزار دیگری دسترسی نداشته باشد. زیروکلاینت ها امکانات جانبی دیگری از جمله قطع سریع کاربر، ارسال پیام انلاین برای کاربر و ... هم دارند.

14- از زیروکلاینت در چه سازمان ها، ادارات و شرکت هایی استفاده می‌شود؟

همه ی مراکز به جز آن هایی که احتیاج به پردازش های سنگین و استفاده از نرم افزارهای سنگین مثل اتوکد، تری دی استودیو، بازی های سه بعدی و غیره دارند می‌توانند از زیروکلاینت استفاده کنند. البته این مراکز هم  می‌توانند در کنار کامپیوتر از زیروکلاینت هم بهره ببرند به این صورت که برای کارهای سنگین از کامپیوتر و برای کارهای سبک از زیروکلاینت استفاده کنند.

15- از چه نرم افزارهایی می توان در زیروکلاینت استفاده کرد؟

خیلی از نرم افزارهایی که امروزه کاربرد زیادی دارند را نمی توان در زیروکلاینت استفاده کرد مانند: ماکروسافت آفیس، فوتوشاپ، دلفی، مدیا پلیر، نرم افزارهای اتوماسیون اداری، لوتوس، اینترنت اکسپلورر، ویژوال بیسیک و ... . در حالت کلی هر نرم افزاری که قابلیت کار با سوییچ یوزر را داشته باشد با زیروکلاینت هم می تواند کار کند.

16- از چه سروری برای زیروکلاینت استفاده می‌شود؟

از جمله سرویس های خوبی که می توانید برای زیروکلاینت از آن ها استفاده کنید ماکروسافت ویندوز سرور 2008، ماکروسافت ویندوز سرور 2012، لینوکس سرور، ناول نت ور و غیره است که از نظر ما ویندوز سرور 2012 می تواند بهترین گزینه برای سرور زیروکلاینت  شما باشد.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422