صرفه جویی درهزینه ها با خرید تین کلاینت:

rty5.jpg

تین کلاینت به معنای کامپیوترکوچک رومیزی و بدون فن می باشد.با پیشرفتی که طی سال های اخیردر حوزه ی تکنولوژی شاهدش بودیم و با روی کار آمدن VDI (مجازی سازی دسکتاپ) که به نوعی مانع اتلاف منابع سرورمی شدند، همزمان کاربران با کیس های کامپیوتری که از بیشترین توان خود برای پردازش استفاده می کردند روبرو بودند. این مسئله، عامل مهمی درروی کار آمدن تین کلاینت بود.

خصوصیات مهم تین کلاینت ها:

این دستگاه دارای ویژگی هایی به شرح زیر است:

-فاقد فن: این ویژگی باعث بی سروصدا کار کردن دستگاه شده و مانع ورود گرد و خاک به درون آن می گردد.

-سایز کوچک نسبت به کیس کامپیوتر:به دلیل اندازه ای کوچکشان، می توان آن ها را پشت مانیتور نیز نصب نموده که این ویژگی، برای مکان هایی که دارای فضای کافی نیستند مثل کافی نت ها و یا محیط دانشگا ها که تعداد زیادی کاربر وجود دارد وباید سیستم های زیادی در اختیارشان قرار بگیرد بسیارکاربردی و مفید است.

-کاهش مصرف برق: همین نکته ی مهم باعث می شود تا در سیستم های UPS یک مجموعه، ذخیره انرژی به میزان بالا داشته باشیم.

-قیمت مناسب تر در مقایسه با کیس کامپیوتر: قیمت تین کلاینت نسبت به کامپیوتر حدودا چهل درصد پایین تر بوده که البته این مقدار به سخت افزاردستگاه بستگی دارد؛ به این صورت که با پایین بودن توان سخت افزاری، قیمت آن نیز کمتر خواهد بود.اگر بخواهیم مثالی برای انتخاب مناسب تین کلاینت ذکر کنیم؛ می توانیم یک دانشگاه را درنظر بگیریم که اتاق سایت آن در اختیار 100کاربر قرارمی گیرد و عمده فعالیت این کاربران نیز، وب گردی است.در این حالت، بهترین انتخاب می تواند خرید تین کلاینت باشد چرا که هم از نظرقیمت کمتراز رایانه بوده وهم فضای کمی را به خود اختصاص می دهد.

هنگام خرید تین کلاینت به چه نکاتی توجه کنیم؟

استفاده ازنرم افزارها : اگربا نرم افزارهای سنگین سر وکار دارید و یا در حوزه ی معماری و گرافیک مشغول به فعالیت هستید باید به سروری که تین کلاینت شما به آن متصل شده یک کارت گرافیک هم بیافزایید که البته دارای قیمت بالایی است.

پروتکل های ارتباطی: نکته ی مهم در ارتباط بین کاربرو تین کلاینت این است که این دستگاه ازاکثرپروتکل های شبکه پشتیبانی می نماید که بهترین این ها برای مجازی سازی پروتکل، ICA و PCoIP و RDP است.

rty6.jpg

پورت شبکه: با توجه به اینکه درایران هنوزهم تین کلاینت قدیمی می توان یافت در هنگام خرید حتما بررسی کنید که پورت های ورودی از مانیتور وکیبورد و موس پشتیبانی کند.

به طورکلی، توجه کنید که قیمت تین کلاینت حدود سی درصد نسبت به کیس کامپیوتر ارزان تر باشد تا خریدی به صرفه داشته باشید در غیر این صورت می توانید از مینی کیس ها استفاده نمایید.

برند: متاسفانه با روی کارآمدن شرکت های کم اعتبار در داخل که البته تعداد زیادی نیستند، فروش دستگاه تین کلاینت بدون پشتیبانی پدید آمد.این شرکت ها از برندهایی که شناخته شده نیستند دستگاه تهیه کرده و سپس نام برند خود را روی آن درج می کنند.

بنابراین نوجه داشته باشید که خرید تین کلاینت ازبرند معتبر، مسئله ی مهمی است. به دلیل اینکه این دستگاه دارای قطعات ریززیادی بوده که در صورت خرابی، اگر از برند معتبرخریداری شده باشد به دلیل فراوانی بالا دربازار، به راحتی قابل تعمیرمی باشد.

گارانتی: در هنگام خرید حتما به نوع گارانتی توجه داشته باشید و مطمئن شوید که دارای خدمات پس از فروش نیز می باشد.

ارتقا: شما می توانید در صورت تمایل برخی از قطعات داخلی مثل رم  یاهارد دیسک و حتی CPU را ارتقا دهید برخی از مدل های برند HP از این دسته می باشند. بهتر است مطلب تین کلاینت چیست؟ را هم بخوانید.

نوع فعالیت کاربر:همان طور که گفتیم برخی از مدل های تین کلاینت توانایی پردازش کارهای سنگین مثل نرم افزارهای گرافیکی و معماری را ندارند و برای کارهای روزمره مثل نت گردی یا حتی فتوشاپ مناسب هستند.

 

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422