تفاوت زیرو کلاینت ها با یکدیگر( بخش اول)

تفاوت زیرو کلاینت ها با یکدیگر( بخش اول)

1234.jpg

ابتدا یک تعریف کلی برای افرادی گه اطلاعانت زیادی درباره زیرو کلاینت ها ندارند را برای شما شرح می دهیم. زیرو کلاینت ها یک دستگاهی هستند که این امکان را دارند جایگزین رایانه ها باشند و سرویس مورد نظر کاربران را به آنها ارائه دهند. یک تفاوت عمده ای که بین زیرو کلاینت ها و تین کلاینت ها وجود دارد این است که تین کلاینت ها می تواند به تنهایی و بدون اتصال به هیچ شبکه ای به کابران خود سرویس دهند، اما در زیرو کلاینت ها این گونه نیست زیرا آنها برای اینکه به کاربران خود سرویس دهند بایستی به یک سرویس دهنده ی مرکزی و یک شبکه متصل شوند. در ادامه این مطلب درباره این موارد به طور کامل تر بحث خواهد شد.

برای اینکه بتوانید این موضوع را بهتر درک کنید و از اهمیت آن باخبر باشید، باید در نظر داشته باشید که زیرو کلاینت ها از مجموعه ای از نرم افزار ها و سخت افزار ها تشکیل شده است که عملکرد آن باید به گونه ای باشد که کاربر بتواند به وسیله آن سرویس دکستاپ خود را که معمولا ویندوزی است را از بخش سرور بگیرد. در مسیر گرفتن سرویس ادکستاپ از سرور تعدادی نققطه ی بحرانی وجود دارد که در ادامه مهمترین آنها را شحر داده ایم. این نقاط عبارتند از:

سیستم عاملی که بر روی انواع زیرو کلاینت می باشد باید بتواند که دستگاه ها و وسایل جانبی مثل پرینتر ها را به راحتی شناسایی کند و آنها به طور مستقیم به طرف سرور هدایت کند، خب برای این که این مسئله به راحتی انجام شود بایستی تیم پشتیبانی قوی و به روزی پشت تولید این سیستم عامل وجود داشته باشد تا این امکان را فراهم سازد که دامنه شناخت این وسایل جانبی بیشتر شود و در وضعیتی که یک دستگاه جدید وارد بازار شد، زیرو کلاینت سیستم عامل خود را هر چه سریعتر با این دستگاه جدید هماهنگ کند و در صورتی که مشکلی به وجود آمد در کوتاه ترین زمان آن مشکل را حل کند .

یکی دیگر از توانایی هایی که سیستم عامل زیرو کلاینت ها بایستی از آن برخوردار باشند این است که در صورتی که یک سیستم عامل جدید یا همان ویندوز جدید و آپدیت های آن ایجاد می شوند، بتوانند به سرعت خود را با آنها همگام سازند و همین طور بتوانند مطلوب ترین تجربه کاربری ممکن را در اختیار مدیران شبکه و کابران خود قرار دهند. برای تین کلاینت این مسائل کمی متفاوت تر است.

یکی دیگر از توانایی های که سیستم عامل زیرو کلاینت ها باید از آن بهرمند باشند این است که زمانی که نسخه ی جدیدی از هایپرویزورهایی مانند وی ام ور و سیتریکس ایجاد می شوند و همانطور که می دانید چیزی که تازه از راه می رسد ویژگی و مشکلات پیش بینی نشده ی جدید زیادی ممکن است به همراه داشته باشد، با وجود همه ی این موارد سیستم عامل زیرو کلاینت باید بتواند هر چه سریعتر با این به روز رسانی و ویژگی های جدید همگام شود. در تین کلاینت ها نیز بایستی این توانایی وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای اینکه زیرو کلاینت ها همه ی این توانایی ها را در خود داشته باشند، نیازمند این هستند که یک مجموعه حرفه ای و متخصص و با تجربه بالا پشت آنها باشد، تا این مجموعه بتواند کاربردی بودن زیرو کلاینت ها را حفظ کند. با این وجود بهتر است بدانید که هر مجموعه توانایی این کار را ندارد. بنابراین در کیفیت این محصول، برند و قدرت برند و ابعاد کمپانی آن حرف اول را می زنند. بنابراین اولین تفاوت زیرو وکلاینت ها با یکدیگر نوع برند آنهاست، به همین خاطر در هنگام خرید زیرو کلاینت ها و تین کلاینت ها به این مسائل دقت کنید.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422