نرم افزارهای سازگار با vSphere 6.5

نرم افزارهای سازگار با vSphere 6.5

اگر از زیرساخت مجازی VMware استفاده می کنید حتما از تغییرات یک محصول بر سایر محصولات این شرکت با خبر هستید. از آنجا که VMware رویکردی کاملا جامع و وسیع به مجازی سازی و رایانش ابری دارد و سری نرم افزارهای مختلفی را در این حوزه پشتیبانی می کند (مجازی سازی دسکتاپ VDI، مجازی سازی ذخیره سازی vSAN و مجازی سازی شبکه NSX و ایجاد ابرهای خصوصی و ترکیبی) هر تغییری در زیرساخت مجازی سازی سرور vSphere ESXi (که نقش زیربنا را برای سایر محصولات را ایفا می کند) به سایر لایه های مجازی نیز سرایت خواهد کرد و بایستی یک مجموعه به طور منظم و به ترتیب به روزرسانی شود تا یکپارچگی و وابستگی ارتباطات و سرویس ها حفظ شود.

در نسخه جدید vSphere که به تازگی در VMworld 2016 اروپا معرفی شد، سعی شده است تا سازگاری محصولات حفظ شود و به غیر از چند محصول نرم افزاری مانند VMware vCloud و VMware NSX که لیست  کامل آن در قسمت زیر ذکر خواهد شد سایر محصولات با نصب بسته های به روزرسانی امکان ترکیب و پشتیبانی از قابلیت های جدید نسخه 6.5 را داشته باشند.

لیست سازگاری نرم افزارهای مجموعه vSphere

vSphere 6.5 and its compatible VMware products

می نرم افزارهای ذکر شده در جدول بالا در صورت ارتقا به آخرین نسخه امکان ترکیب و یکپارچگی با vSphere 6.5 را دارا می باشند. در زمان نوشتن این مطلب سازگاری نسخه جدید با محصولات VMware NSX for vSphere, VMware Integrated OpenStack, vCloud Director for Service Providers, و vRealize Infrastructure Navigator تامین نشده است و بایستی منتظر باشیم تا یک نسخه سازگار از این محصولات برای vSphere 6.5 عرضه شود.

 

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422