مقالات عمومی

 

تین کلاینت چیست و چه مزایایی در شبکه دارد؟ (بخش اول)

تین کلاینت چیست و چه مزایایی در شبکه دارد؟ (بخش اول)

1234.jpg

همانطور که ممکن است بدانید وارد کردن اطلاعات و گزارش گیری از نرم افزار های مالی و اداری احتیاجی به پرداز بالایی ندارد به همین خاطر می توان به جای استفاده از کامپیوتر ها از تین کلاینت ها یا زیرو کلاینت ها استفاده کرد. در حقیقت تین کلاینت ها به کامپیوتر های کوچکی گفته می شوند که توانایی پردازش محدودی دارند و برای پردازش کردن از توان سرور استفاده می کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

در عصر امروز از کامپیوتر هایی که تحت عنوان سرور استفاده می شوند، بسیار قدرتمند هستند و همین طور از همه ی ظرفیت آنها استفاده نمی شود. شما می توانید با متصل کردن تین کلاینت ها به سرور، قدرت و توان اضافی موجود در سرور ها را که از آن استفادهه نمی شود و بلا استفاده می باشد را بکار گرفت.

توجه داشته باشید که ویندوز های سرور که به وسیله ی شرکت مایکرو سافت تولید شده است، همگی آن به شکل استاندارد از تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها پشتیبانی می کنند و شما می توانید به راحتی تین کلاینت را به آنها متصل کنید. همچنین این کار به طور مطمئن و مقرون به صرفه می باشد.

همچنین ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که اگر بخواهید از تین کلاینت ها به جای کامپیوتر ها استفاده کنید آیا نرم افزار های بسیار کاربردی و محبوب و رایج شرکت مایکروسافت را پشتیبانی می کند؟ در جواب به این سوال باید بگویم که همه ی این نرم افزار های پر کاربرد و رایج مثل ورود، پاورپوینت، اکسل و... را به خوبی با تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها سازگاری دارد و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

بهتر است بدانید که سالهاست که در سراسر جهان مثل ایران در تعداد زیادی از بانک ها، بیمارستان ها، سازمان ها، شرکت ها، مدارس، ادرات دولتی، کارخانه ها و ... در قسمت هایی که به پردازش زیادی نیاز ندارد و فقط عملیات ورود و خروج اطلاعات را انجام می دهند، بسیار پر کاربرد می باشد و از آنها استفاده می شود.

بنابراین امروزه در سراسر جهان کاربرد تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها بسیار بیشتر شده است و تقریبا سراسر دنیا از آنها در مکان های مختلف استفاده می کنند و از مزیت های بهره مند می شوند. اگر شما نیز هنوز از این تکنولوژی استفاده نکرده اید، بهتر است هر چه سریعتر از این فناوری جدید استفاده کنید و از مزایای آن بهرمند شوید.

همانطور که ثابت شده است کاربرانی که از تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها استفاده می کنند در مقایسه با کاربرانی که از کامپیوتر استفاده می کنند، تفاوت خاصی احساس می کنند و از این تفاوت بسیار راضی هستند.

همانطور که گفته شد استفاده از تین کلاینت ها در مقایسه با کامپیوتر ها مزایای زیادی دارد که می خواهیم به برخی از آنها در ادامه اشاره کنیم.

مزایای استفاده از تین کلاینت ها عبارتند از:

اولین مزایای تین کلاینت ها یا زیرو کلاینت ها این است که در مقایسه با کامپیوتر ها قیمت ارزان تری دارند.

از دیگر مزایای استفاده از تین کلاینت ها این است که هزینه ی نگهداری از آنها بسیار کمتر از هزینه نگهداری از کامپیوتر ها می باشد و همین طور مدام احتیاجی به تعمیر سخت افزار یا پیکر بندی نرم افزاری ندارند.

سومین ویژگی تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها این است که مصرف برق آنها در مقایسه با مصرف برق کامپیوتر ها بسیار کمتر است و حدود 20 درصد مصرف برق یک کامپیوتر است.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422