مقالات عمومی

 

آیا با دستگاه زیروکلاینت آشنا هستید؟

 آیا با دستگاه زیروکلاینت آشنا هستید؟

1234.jpg

ابتدا بهتر است بدانید که زیرو کلاینت چیست و چه کاربرد هایی دارد، سپس با موارد دیگر آن آشنا شوید. زیروکلاینت در حقیقت یک درگاه می باشد برای اتصال به یک سرویس دهنده ی مرکزی. بهتر است بدانید که سرویس دهنده ی مرکزی با در نظر گرفتن تعداد کاربران و همین طور نوع آنها، می‌تواند یک کامپیوتر یا دکستاپ پی سی باشد و یا یک سرور فیزیکی یا مجازی باشد. مدل سرویس دهنده ی مرکزی کاملاً به نوع و تعداد کاربران بستگی دارند و هر دو مدل چه کامپیوتر و چه سرور، نیاز کاربران را برطرف می کنند.

در زیروکلاینت ها و یا تین کلاینت ها هیچ گونه سخت افزاری که در قسمت سخت افزاری و نرم افزاری سرویس دهنده ی مرکزی دخیل باشد، وجود ندارد. هر زیروکلاینت یا تین کلاینت به صورت متوسط چیزی بین 3 تا 5 وات انرژی الکتریکی مصرف می کند.

تعریف ساده تر زیرو کلاینت ها

در واقع زیرو کلاینت ها کیس های بسیار کوچک می باشد. یکی از کاربرد های اصلی زیروکلاینت یا تین کلاینت این است که در مراکزی که بیش از 2 رایانه نیاز دارند، می توانند به جای استفاده از کیس های کامپیوتری، از زیروکلاینت ها استفاده کنند. در حقیقت در مجموعه ای که تعدادی از کارمندان به کامپیوتر نیاز دارند می توان به جای تهیه چندین کیس، یک زیروکلاینت تهیه کنید و در اختیار آنها قرار دهید. هر یک از کارمندان می توانند به صورت مستقل از دستگاه رایانه خود استفاده کنند.

بنابراین یکی از مزایای بارز آن این است که صرفه جویی اقتصادی می شود زیرا لازم نیست که برای هر کارمند یک کیس جداگانه خریداری شوند. در ادامه برای درک بهتر اینکه زیرو کلاینت چیست و چه مزایایی دارد برای شما مواردی شرح داده ایم، که بهتر است با ما همراه باشید.

انواع زیروکلاینت

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، این دستگاه در مراکزی که بیشتر از دو رایانه نیاز دارند، بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گرد. حال این مراکزی که بیشتر از دو رایانه نیاز دارند، زمینه فعالیتشان با یکدیگر متفاوت است زیرا که مجموعه ها هر کدام نیاز های متفاوتی دارند. دستگاه زیروکلاینت از جمله محصولاتی است که می تواند مناسب برای تمام کاربران مراکزی مثل تجاری، آموزشی، اداری و حرفه ای باشد. زیروکلاینت ها و یا تین کلاینت ها در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ ساخته شده اند. شما در بازار ها انواع زیرو کلاینت ها که متناسب با نیاز افراد طراحی شده اند را مشاهده می کنید. این مدل ها تنوع زیادی دارد و شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

ممکن است افرادی که قصد خرید این دستگاه را داشته باشند برایشان این سوال پیش بیاید که بهتر است کدام زیرو کلاینت را خریداری کنند؟؟ این سوال یکی از مهمترین سوال هایی است که برای خریداران پیش می آید.

در واقع افرادی که قصد خرید مناسبترین قیمت زیروکلاینت یا تین کلاینت ها دارند اولین چیزی که در ذهنشان به وجود می آید که باعث ایجاد این سوال می شود این است که در واقع کدام یک از این نمونه ها برای مجموعه و نیاز مجموعه ما متناسب تر است. کدام مورد بهترین کارایی را با توجه به نیاز های ما خواهد داشت. برای اینکه بتوانید متناسب ترین نوع زیروکلاینت را برای مجموعه خود خریداری کنید، کافی است مراحل زیر را اجرایی کنید.

توجه داشته باشید با در نظر گرفتن نیاز و کارایی هر مجموعه:

اولین اقدام این باشد که زیر ساخت مناسب با در نظر گرفتن نیاز مجموعه انتخاب شود.

در مرحله ی بعدی متناسب با همان زیر ساخت پروتکل مجازی سازی دسکتاب انتخاب می شود.

و در آخر این امکان به وجود می آید تا مناسب ترین مدل زیروکلاینت را انتخاب کنید.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422