سوال های رایج هنگام استفاده از مینی پی سی

- علت گرمایی که هنگام کار در بدنه مینی پی سی ایجاد می شود چیست؟

سی پی یو هایی که در مینی پی سی مورد استفاده قرار می گیرد به خاطر بهره بردن از تکنولوژی 14 نانومتری مصرف انرژی بسیار پایینی حدود 15 وات دارند. کاهش مصرف انرژی سی پی یو ها باعث کاهش میزان حرارتی که در محیط کیس تولید می شود می گردد که برا خنک سازی همین مقدار حرارت هم از سه سامانه ی هیت سینک و هوای خنک، فن و هیت سینک، رادیات مسی-پایپ و فن استفاده می شود. در بعضی از مدل ها انتقال حرارت علاوه بر بدنه کیس از طریق جریان هوای عبوری نیز صورت می گیرد که در چنین شرایطی بدنه بیرونی مینی پی سی که انتقال حرارت را انجام می دهد تا حدودی گرم می شود. توجه داشته باشید هنگام جاگذاری مینی پی سی باعث بسته شدن منافذ ورود و خروج دستگاه نشوید.

rty1.jpg

- اگر به دستگاه ضربه ای وارد شود مثلا از روی میز به زمین بیفتد چه مشکلی ممکن است برای آن پیش آید؟

مینی پی سی ها به صورت مورد استفاده قرار می گیرند: متصل به پشت مانیتور، قرار گرفتن روی پایه. زمانی که مینی پی سی به مانیتور متصل باشد احتمال افتادن مانیتور روی زمین بسیار پایین است به همین دلیل نگرانی در این مورد وجود ندارد. اگر مینی پی سی روی پایه قرار بگیرد به خاطر متصل بودن سیم ها و کابل های مختلف، مانیتور، موس و کیبورد شدت برخورد دستگاه با زمین متفاوت می باشد اما اگر به هر دلیلی مینی پی سی به زمین برخورد کرد یا ضربه دیگری به آن وارد شد به خاطر داشتن جداره فشرده پلاستیکی در خارج و نگه دارنده های بالشتکی در داخل احتمال آسیب رسیدن به قطعات بسیار کم است.

- مینی پی سی ها اندازه کوچکی دارند برای جلوگیری از به سرقت رفتنشان چه کنیم؟

برای اینکه کسی نتواند ربه راحتی مینی پی سی را به سرقت ببرد یا آن را جا به جا کند می توانید مینی پی سی رت روی پنل فلزی که در جعبه آن است نصب کنید و بعد پنل را به مشت مانیتور یا دیوار یا میز پیچ نمایید.

روی بدنه ی مینی پی سی ها ویژگی به نام LOCK تعبیه شده است که می توانید از آن استفاده کرده و دستگاه را به هرجایی که می خواهید قفل کنید.

یکی دیگر از روش ها مخفی کردن مینی پی سی از چشم بقیه است. می توانید آن را در گاوصندوق یا هر جای دیگری که می خواهید پنهان کنید.

- آیا در شرایط سخت و به صورت دائم می توان از مینی پی سی استفاده کرد؟

همانطور که گفتیم مینی پی سی مصرف انرژی پایینی دارد به همین دلیل گرا و حرارتی ایجاد نمی کند هم چنین سامانه خنک کننده آن باعث شده جذب گرد و غبار به حداقل میزان ممکن برسد از طرف دیگر بدنه آلومینیومی مینی پی سی و جایگزین شدن پاور با آداپتور باعث می شود در صورت استفاده مداوم آسیبی به دستگاه نرسد پس با خیال راحت می توانید شبانه روزی از مینی پی سی استفاده کنید.

- مینی پی سی نسبت به کامپیوترهای رومیزی چه مزایایی دارد؟

  • وزن و حجم بسیار پایین
  • قابلیت اتصال به پشت مانیتور
  • مصرف انرژی پایین
  • کارکرد دائم و شبانه روزی
  • بی صدا
  • عدم نیاز به نگهداری های خاص
  • طول عمر مفید بالا
  • قابلیت فروش مجدد بعد از چند سال کار با قیمت روز
  • مخفی سازی
  • ایجاد یک فضای مهندسی و شیک در شرکت ها

- عمر مفید مینی پی سی چقدر است؟

مینی پی سی ها دو برابر سایر کامپیوترها یعنی 185000 ساعت طول عمر مفید دارند چون با گرد و غبار محیط خراب نمی شوند، با حرارت موضعی دستگاه خراب نمی شوند و آداپتور آن جلوی نوسانات برق را می گیرد.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422