1-     تین کلاینت چیست؟

تین کلاینت یک کامپیوتر همانند دیگر کامپیوتر های عادی میباشد اما اندازه و ابعاد ان کوچیکتر و دارای قابلیت های خاص خود است.

2-     آیا تین کلاینت قابلیت شبکه شدن دارد؟ ( شبکه تین کلاینت )

بله. تینکلاینت همانند دیگر کامپیوترها قابلیت شبکه شدن را دارد.

3-     هزینه تین کلاینت در مقابل بقیه کامپیوترها چگونه است؟ ( هزینه تینکلاینت )

تین کلاینت هزینه کمی نسبت به کامپیوترهای عادی دارد و همچنین در بلند مدت به دلیل خرابی کمتر نسبت به بقیه کامپیوترها باعث کاهش هزینه شرکت و ادارات خواهد شد.

4-     تین کلاینت ها از چه پردازنده و رمی استفاده میکنند؟ ( کانفیگ تین کلاینت )

تین کلاینت ها هم مانند کامپیوترهای دیگر از پردازنده های نسل 4 و 5 و 6 اینتل و شرکت AMD و همچنین از انواع رم با ظرفیت و کانال های متفاوت استفاده میکنند.

5-     عمر تینکلاینت ها چه قدر است؟ ( عمر تین کلاینت)

تین کلاینت ها عمری به رماتب بیشتر از کامپیوترهای عادی دارند زیرا به دلیل ابعاد کم و همچینن مصرف برق کمتر و قطعات مکانیکی کمتر، کمتر دچار خرابی میشوند.

6-     کاربرد تین کلاینت چیست؟ ( کاربرد تین کلاینت )

تین کلاینت میتواند در تمامی ادارات، شرکت ها، سازمان ها و بیمارستان ها و مراکز لشکری و کشوری مورد استفاده قرار گیرد و به دلیل مصرف برق پایین و هزینه کم برای خرید نسبت به کامپیوترهای معمولی، در نهایت هزینه شرکت و سازمان ها را کاهش خواهد داد.

7-     ویژگی های تین کلاینت چیست؟ ( ویژگی تینکلاینت )

1-     کاهش مصرف انرژی

2-     ابعاد و اندازه کوچک تین کلاینت

3-     وزن کم تینکلاینت

4-     امنیت بالاتر تین کلاینت

5-     امکانات و پروت های مناسب و زیاد  تین کلاینت

8-      کارکرد تین کلاینت چیست؟ ( کارکرد تین کلاینت)

تین کلاینت به این شکل کار میکند که تین کلاینت دستورات کاربر را از طریق موس و صحفه کلید گرفته و تین کلاینت به سرور مربوطه خود ارسال میکند و پس از پردازش توسط سرور به روی مانیتور  متصل به تین کلاینت نمایش میدهد.

9-      نحوه ارتباط تین کلاینت با سرور چگونه است؟ ( ارتباط تین کلاینت)

تین کلاینت نیز همانند دیگر کامپیوتر ها برای ارتباط با سرور از طریق سوئیچ، هاب و روتر به سرور متصل میشود و تین کلاینت میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کامپیوترهای بزرگ و گران قیمت باشد.

10-      شیوه ارتباط نرم افزاری تین کلاینت با سرور چگونه می باشد؟ ( ارتباط نرم افزاری تین کلاینت )

برای ارتباط تین کلاینت با سرور چندین پروتکل وجود دارد که یک پروتکل با نام RDP برای شرکت مایکروسافت بوده و دیگری برای شرکت سیتریکس میباشد. به طور پیش فرض برای پروتکل RDP نیاز به نصب نرم افزار خاصی نیست و ویندوز به طور طبیعی این پروتکل را پشتیبانی و بر روی تین کلاینت میباشد.

11-      پشتیبانی نرم افزاری تین کلاینت به چه شکل است؟ ( پشتیبانی نرم افزاری تینکلاینت )

کلیه نرم افزارهای کاربردی از جمله آفیس، فتوشاپ، اتوکد و نرم افزاری های اتوماسیون اداری و صنعتی و همچنین ویندوز سرورهایی از قبیل 2003، 2008، 2012 و 2016 و لینوکس سرور و ناول که تحت سرورهای تین کلاینت میباشد مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد. همچنین میتوان بر روی تین کلاینت ها ویندوز Embeded نصب و اجرا کرد.

12-      مدیریت تین کلاینت و کلاینت ها چگونه است؟ ( مدیریت تین کلاینت)

در این نوع شبکه ها فقط کافی است برای رفع نقص به سرور مورد نظر مراجعه شود و همچنین به دلیل مدیریت بهتر میتوان از هارد بر روی تین کلاینت استفاده نکرده و همچنین پورت های مورد نظر را مسدود کرد به همین دلیل امنیت ورود به شبکه  در یک سازمان افزایش پیدا خواهد کرد. به دلیل وابستگی تین کلاینت به سرور میتوان تمام مدیریت ها فقط از طریق سرور بر روی تینکلاینت ها انجام شود.    

13- کنترل تین کلاینت به چه شکلی است؟( کنترل تین کلاینت)

تین کلاینت ها را میتوان طوری برنامه ریزی و مدیریت کرد که نتوانند نرم افزاری خاص و یا پیکربندی خاصی بر روی شبکه انجام دهند.

14-    پروتکل های تین کلاینت چیست؟ ( پروتکل تین کلاینت )

تین کلاینت های موجود در بازار از دو پروتکل RDP و CITRIX پشتیبانی میکنند که پروتکل اولی برای شرکت مایکروسافت میباشد که ارتباط بین تین کلاینت و سرور را مهیا و میسر میکند. پروتکل CITRIX هم که برای شرکت سیتریکس میباشد ارتباط میان تین کلاینت و سرور را مهیا میسازد.

15-      پهنای باندمورد نیاز تین کلاینت چگونه است؟ ( پهنای باند تین کلاینت )

همانند دیگر شبکه های کامپیوتری، تین کلاینت ها هم باید برای انجام کارهای پردازشی خود به سرور متصل شوند و نتایج بعد از پردازش به تین کلاینت برگردانده شود که این درخواست ها نیازمند پهنای باند بالای است که بنا به تعداد کلاینت و یا همان تین کلاینت ها متفاوت خواهد بود به همین دلیل تین کلاینت برای شبکه های WAN انچنان توصیه نمیشود مگر اینکه Policy های خاص خود جهت استفاده از پهنای باند در سرور جهت مدیریت ترافیک تینکلاینت ها اعمال شود.

16-     وابستگی به سرور تین کلاینت چه میزان است؟ ( امنیت تین کلاینت )

تین کلاینت ها خیلی وابسته به سرور خود هستند زیرا سرور باید از امنیت بالایی برخوردار باشد چون در صورت خرابی سرور شبکه از کار خواهد افتاد به همین دلیل سرور قلب تپنده شبکه های مبتنی بر تین کلاینت است برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید ریپلیکیشن و یا سیاست های خاص بر روی سرور و دیتابیس اعمال شود.

Browse Topics

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422