1 - زیرو کلاینت چگونه کار میکند ؟ ( زیروکلاینت چیست )

زیرو کلاینت دستورات کاربر را از طریق موس و کیبورد گرفته  از طریق شبکه به سرور مورد نظر ارسال میکند و پردازش روی دستورات بر روی سرور انجام شده و پس از پردازش از طریق شبکه به روی مانیتور زیرو کلاینت نمایش داده خواهد شد.

 

2- زیرو کلاینت در کدام قسمت از شبکه قرار میگیرد؟ ( کاهش ترافیک زیروکلاینت )

زیرو کلاینت هم همانند دیگر کامپیوترها به سوئیچ و هاب متصل میشود و با سرور ارتباط برقرار میکند پس میتوان به جای کامپیوتر های عادی با هزینه های سنگین استفاده کرد.

 

3- زیرو کلاینت ایا موجب کاهش سطح ترافیک شبکه خواهد شد؟ ( کاهش ترافیک زیرو کلاینت )

با توجه به اینکه زیرو کلاینت تمام پردازش ها و اجرای نرم افزار هایش را روی سرور انجام میدهد و پس از پردازش نتایج پردازش فقط بر روی مانیتور زیرو کلاینت نمایش داده خواهد شد میتوان گفت که ترافیک شبکه را کاهش خواهد داد.

 

4- چه کسانی میتوانند از زیرو کلاینت استفاده کنند؟ ( کارکرد زیرو کلاینت )

همه ادارت و سازمان ها با هر درخواست و نیازی میتوانند از زیرو کلاینت استفاده کنند.

 

5- نحوه ارتباط زیرو کلاینت با سرور چگونه است؟ ( ارتباط زیرو کلاینت )

زیرو کلاینت با سرور مربوطه خود از پروتکل های متفاوت استفاده میکند که معروف ترین آن پروتکل RDP شرکت مایکروسافت میباشد که ویندوز سرور به طور ذاتی و طبیعی از این پروتکل پشتیبانی کرده و آن را میشناد البته پروتکل دیگری مثل پروتکل شرکت سیتریکس و پروتکل PCoIP که در برخی از مدل های زیرو کلاینت شرکت تین آوا سیستم است هم پشتیبانی میکند.

 

6- آیا زیرو کلاینت نیاز به سرور قدرتمند دارد؟ ( سرور زیرو کلاینت )

زیرو کلاینت حتما نیاز به سرور قدرتمند ندارد زیرا بسته به نیاز کاربران و حجم سنگینی کارها و درخواست کاربران سرور میتواند قدرتمند باشد و این نکته حائز اهمیت است که هرچه سرور قدرتمند باشد به همان اندازه هم زیرو کلاینت ها هم قدرتمند خواهند بود زیرا تمام پردازش های زیرو کلاینت ها بر روی سرور انجام میپذیرد و نتایج فقط بر روی زیرو کلاینت نمایش داده خواهد شد.

 

7- علت پایین بودن قیمت زیرو کلاینت چیست؟ ( هزینه زیرو کلاینت )

دلیل اینکه قیمت زیرو کلاینت نسبت به کامپیوترهای شخصی پایین است این است که زیرو کلاینت به دلیل نداشتن پردازشگر و مدیای ذخیره و همچنین عدم نیاز به ارتقاء و نگهداری از زیروکلاینت و وابستگی کامل به سرور، قیمت آن پایینتر از کامپیوترهای شخصی میباشد و هر چه قدر سرور قدرتمندتر، زیرو کلاینت ها هم قدرتمندتر خواهند بود.

 

8- روش های مدیریت متمرکز در زیرو کلاینت به چه شکلی است؟ ( مدیریت متمرکز زیروکلاینت )

زمانی که شبکه داخلی یک شرکت یا سازمان با زیرو کلاینت پیکربندی شده باشد و احیانا برای یک کاربر مشکلی به وجود آمده میتوان بدون اینکه با مراجعه به میزکار کارمند و نشستن بر پشت زیرو کلاینت مربوطه، بدون هیچ عملی و از راه دور و از طریق سرور مشکلات زیرو کلاینت مربوطه را برطرف نمود.

 

9- علت خرابی بسیار پایین زیرو کلاینت نسبت به تین کلاینت چیست؟ ( خرابی زیروکلاینت )

به علت نداشتن قطعات مکانیکی در حال حرکت مثل هارد، فن و دیگر قطعات الکترونیکی زیرو کلاینت به طبع خیلی کمتر دچار خرابی قطعات به نسب تین کلاینت ها شده و میوشوند. طی تحقیقاتی زیرو کلاینت ها به نسبت تین کلاینت ها و کامپیوترهای معمولی 9 برابر بیشتر عمر میکنند و نیاز به هزینه نگهداری و یا تعویض مانند دیگر کامپیوترها را ندارند.

 

10- علت ایجاد آرامش توسط زیرو کلاینت چیست؟ ( سکوت زیرو کلاینت )

به دلیل عدم وجود فن و سایر قطعات الکترونیکی که باعث وجود تولید صدا در محیط کار بکند را نداشته و به همین دلیل محیط میز و کار شرکت یا سازمان دارای ارامش بهتری میباشد.

 

11- علت امن بودن زیرو کلاینت چیست؟ ( امنیت زیرو کلاینت )

به دلیل در شبکه قرار گرفتن زیرو کلاینت و همچنین انجام تمام امور اداری از قبیل اجرا، پردازش و ذخیره بر روی سرور مورد نظر و همچنین گرفتن مجوز و گذرواژه از سرپرست شبکه شرکت یا سازمان، شبکه های مبتنی بر زیرو کلاینت به نسبت شبکه های مبتنی بر تین کلاینت و کامپیوترهای عادی به مراتب بالاتر بوده و سرقت اطلاعات در شبکه های زیرو کلاینت خیلی کمتر خواهد بود.

 

12- مدیریت کاربران در زیرو کلاینت به چه شکل است؟( مدیریت کاربران در زیروکلاینت )

 کنترل کاربران در زیرو کلاینت و در تین کلاینت  بصورت انلاین و زنده، ايجاد دسترسي هاي دائم و موقت، ايجاد محدوديت هاي مختلف برای کاربران زیروکلاینت و همه اين ها به سادگي توسط سرپرست شبکه مبتنی بر زیرو كلاينت و بدون حرکت کردن و دور شدن از سرور زیروکلاینت امکان پذير است. شما مي توانيد با استفاده از زیروکلاینتکاربر را چنان محدود کنيد که تنها بتواند با يک نرم افزار خاص کار کند و هيچگونه دسترسي ديگري به ساير اطلاعات ونرم افزارها نداشته باشد. همچنين امکانات جانبي مثل قطع کردن سريع کاربر زیروكلاينت و يا ارسال پيام زنده براي کاربر زیرو كلاينت (بدون نياز به نرم افزار جانبي) و ... وجود خواهد داشت.

13- موارد استفاده در سازمان، ادارت و کارخانجات توسط زیرو کلاینت چیست؟ ( کاربرد زیرو کلاینت )

غيرازمراکزي که نياز به پردازشهاي سنگين گرافيکي مانند اتوکد، تری دي استديو، بازي هاي سه بعدي سنگين و ... دارند ساير مراکز مي توانند از زیرو کلاینت ها استفاده نمايند. برخي از مراکز مي توانند کامپيوترهاي شخصي را براي پردازش هاي سنگين و زیرو کلاینت ها را براي ساير کاربردها در کنار يکديگر بکار ببرند. با اين روش نيز از مزایاي زیرو کلاینت بهرمند خواهد شد.

 

14- نرم افزارهایی که میتوان با انها توسط زیرو کلاینت مورد استفاده قرار داد چیست؟ ( نرم افزار های مورد استفاده زیرو کلاینت )

نرم افزارهایی که میتوان توسط زیرو کلاینت مورد استفاده قرار گیرد از قبیل آفیس، فتوشاپ، ویژوال و هر انچه نرم افزاری که قابلیت اجرا بر روی سرور داشته باشد و زیرو کلاینت به شکل رایانش ابری به سرور متصل و کاربر کارهای خود را توسط اتصال شبکه زیرو کلاینت با سرور انجام دهد را دارا خواهد بود.

 

15- نرم افزارهای مورد نیاز برای زیرو کلاینت در سمت سرور چیست ؟ ( سرور زیرو کلاینت )

سرور زیرو کلاینت میتواند هر نوع سیستم عاملی از قبیل ویندوز سرور و یا لینوکس و هر انچه که سرور مورد نظر شما پشتیبانی میکند باشد و زیرو کلاینت هم مشکلی نخواهد داشت. پیشنهاد ما ویندوز سرور 2012 است.

 

16- علت کاهش مصرف برق در زیرو کلاینت چیست؟ ( کاهش هزینه و برق زیرو کلاینت )

به علت نداشتن قطعات مکانیکی مثل فن یا هارد و یا پردازشگر قوی ( به دلیل انجام محاسبات بر روی سرور ) زیرو کلاینت مصرف برق کمتر و به مراتب هزینه کمتری زیرو کلاینت، نسبت به کامپیوترهای معمولی خواهد داشت.

17- آیا زیرو کلاینت نیاز به ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری دارد؟ ( کم هزینه بودن زیروکلاینت)

خیر . برخلاف کامپیوترهای عادی که هر چند سال یک بار نیاز به ارتقاء و یا تعویض ویندوز دارند و نیاز است که ویندوز و یا سیستم عامل جدید بر روی آن ریخته شود زیرو کلاینت از این قانون مستثنا بوده و با ارتقاء سرور، زیروکلاینت ها هم قدرتمند تر و ارتقاء داده خواهند شد. به طور مشخص یعنی با افزایش رم و یا پردازنده سرور، زیرو کلاینت های موجود در آن شبکه هم قدرتمند تر خواهند شد و در بلند مدت باعث کاهش هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری با استفاده از زیرو کلاینت خواهد شد.

 

18- هنگام قطع برق ناگهانی زیروکلاینت چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ ( انعطاف پذیزی زیرو کلاینت )

با قطع شدن برق، زیرو کلاینت خاموش خواهد شد اما نرم افزارهایی که در حال اجرا بودند همواره بر روی سرور هستند و مشکلی برای انها پیش نخواهد امد و تا زمانی که زیرو کلاینت به شبکه متصل شود و ادامه کار توسط نرم افزارها از طریق ارتباط سرور و زیروکلاینت مجدد برقرار شود و فقط کافی است که یک دستگاه UPS برای برق سرور در شبکه های مبتنی بر زیرو کلاینت وجود داشته باشد که سرور خاموش نشود.

tel logo با ما تماس بگیرید : 4070 4422